Загальні відомості

ХАРАКТЕРИСТИКА

Комунального некомерційного підприємства” Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” Новокаховської міської ради

Місто Нова Каховка згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 року №197-р «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Херсонської області» увійшло до складу Таврійського госпітального округу, в який входять також Каховський, Чаплинський, Горностаївський, Великолепетиський, Нижньосірогозький та Верхньорогачицький райони.

Місто Нова Каховка – значний промисловий, торгівельний, санітарно-курортний, лікувально-оздоровчий, спортивний і культурний центр Херсонської області. Це місто обласного підпорядкування. Новокаховській міській раді підпорядковані м. Таврійськ, смт. Дніпряни, села Корсунка, Маслівка, Нові Лагері, Піщане, Обривки, Тополівка, Райське, Плодове. Загальна площа земель Новокаховської міської Ради – 22,74км2. Радіус медичного обслуговування населення 25 км.

Нова Каховка – наймолодше місто на Херсонщині. Днем народження міста вважається день присвоєння йому Президією Верховної Ради найменування – Нова Каховка, тобто 28 лютого 1952 року.

Місто розташоване в центрі Херсонської області. Вдале географічне розташування міста позволяє зручно дістатися до Нової Каховки з будь-якого куточку області. Відстань до обласного центру м.Херсон 79км. Знаходиться місто Нова Каховка не тільки на найважливішій на Україні водній транспортній артерії (р. Дніпро), а й на перехресті автотранспортних шляхів як державного значення (Київ – Симферопіль), так і міжнародного (Ростов-на-Дону – Одеса – Рені). У місті Таврійську знаходиться залізнична станція Каховка, за 80 км від Нової Каховки – аеропорт м. Херсон.

За даними головного управляння статистики у Херсонській області, станом на 01.01.2017 року населення міста склало 68350 осіб, у тому числі дорослих 56072 (82,04%), підлітків 1625 осіб, та 10653 дітей.

Медичне обслуговування міста Нова Каховка забезпечується Комунальними закладами «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» та «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка», ТОВ «Стоматологічна поліклініка», Новокаховською станцією екстреної (швидкої) медичної допомоги Комунального Закладу «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради, дитячим протитуберкульозним санаторієм «Джерельце», дитячим ревматологічним санаторієм «Дружба». А також в місті налічується 35 приватних медичних закладів та кабінетів.

Комунальне некомерційне підприємство “Центральна міська лікарня міста Нова Каховка” Новокаховської міської ради – сучасний багатопрофільний лікувально-профілактичний заклад, який надає медичну допомогу населенню Новокаховської міської Ради та прилеглих районів. Заклад працює згідно Статуту, затвердженого рішенням Новокаховської міської Ради від 24.09.2013р. №1219., зареєстрованого у виконкомі Новокаховської міської Ради за № 15011050028001044 від 01.10.2013р., реєстрація змін до установочних документів №15011050029001044 від 03.04.2014рЗаклад має першу кваліфікаційну категорію (акредитаційний сертифікат серія М3 №000197 від 11.11.2015) та необхідні ліцензії:

  • ліцензію на медичну практику;
  • ліцензію на придбання, зберігання, перевезення, знищення, використання наркотичних і сильнодіючих лікарських препаратів;
  • свідоцтво про атестацію клініко – діагностичної лабораторії;
  • ліцензію на роботу відділення трансфузіології;
  • ліцензію для роботи з джерелами іонізуючої радіації.

Заклад надає вторинну медичну допомогу в амбулаторних та стаціонарних умовах у цілодобовому режимі. Медична допомога надається як у плановому порядку, так і в невідкладних випадках та передбачає надання консультації, проведення діагностики, лікування, реабілітації та профілактики соматичних та інфекційних хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних (під час вагітності та пологів) станів; направлення пацієнтів відповідно до медичних показань для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги з іншої спеціалізації або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. Цілодобово надається медична допомога за спеціальностями – гінекологія, хірургія, травматологія терапія, педіатрія, анестезіологія (на обох лікарняних комплексах), лаборант. Також ургентне чергування здійснює рентгенологічна служба та служба крові.

В штатному розкладі Закладу – 805,5 ставок; з них лікарів 160,25 ставок, середнього медичного персоналу 337,5 ставок, молодшого медичного персоналу 195,0 ставок, інших 108,75 ставок. 72,5% лікарів та 50,6% медичних сестер мають вищу та першу кваліфікаційну категорію.

Лікарня співпрацює з Херсонським медичним коледжем та Бериславським медичним коледжем з приводу проходження практики студентами цих закладів та подальшого їх працевлаштування до нашого закладу середніми медичними фахівцями.

На підставі направлень МОЗ України та наказів УОЗ до лікарні щорічно зараховуються випускники вищих медичних навчальних закладів для проходження інтернатури з подальшим працевлаштуванням в Комунальний заклад «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка».

Лікарі в Закладі працюють за 42-ма фахами, та цей список постійно поширюється. Так, з 01.08.2017 року працює епідеміолог, планується ввести посади алерголога, клінічного фармацевта, нейрохірурга. Всі завідувачі стаціонарних відділень мають вищу кваліфікаційну категорію за фахом.

Лікарі працюють згідно локальних протоколів надання медичної допомоги (клінічні маршрути пацієнтів), які своєчасно оновлюються, затверджуються керівником лікарні, заступником Директору Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної Державної адміністрації, відповідним головним фахівцем. Щорічно оновлюється локальний формуляр лікарських засобів, звіт надається кафедрі «Reforma ZOZ» та після перевірки затверджується та використовується в роботі.

Структура Комунального закладу «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка» дозволяє надавати своєчасно кваліфіковану і спеціалізовану медичну допомогу різним групам населення: дорослим і підліткам, дітям і вагітним жінкам, робітникам промислових підприємств і мешканцям прилеглих сіл.