Акушерське відділення

Завідувач відділенням Шмакова І. В.

Акушерське відділення разом з гінекологічним відділенням та жіночою консультацією формує акушерсько – гінекологічну службу КЗ «ЦМЛ м. Нова Каховка», відповідає вимогам щодо закладів 2-ого рівня надання стаціонарної акушерської та неонатологічної допомоги, його територією обслуговування є м. Нова Каховка, м. Таврійськ з селищем Восточне, смт Дніпряни, села Ряйське, Корсунка, Топольовка, Обривка, Нові Лагері, Масловка, Пісчане. У відділенні також проводиться лікування та приймаються пологи у мешканок інших районів та областей – за бажанням.

Старша акушерка Капустіна В. І.

З 1981 року відділення розташоване в лікарняному комплексі ЦМЛ №2 , за адресою: м. Нова Каховка, вул. Светлова, буд. 1., тел. (05549)79882.

Акушерська та неонатологічна допомога пацієнтам надається цілодобово 4-ма черговими лікарями акушерами – гінекологами, 2-ма неонатологами, укомплектованим штатом акушерок, дитячих медсестер та молодших медсестер на чолі з зав. відділенням Шмаковою І. В. та старшою акушеркою Капустіною В. І.

Розташування та призначення приміщень акушерського стаціонару відповідає Наказу МОЗ України № 234 «Профілактика внутрішньолікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах» від 10.05.2007р. Забезпеченість медикаментами для надання невідкладної допомоги згідно наказу № 620 (додаток 12).

Відділення у складі лікарні підтвердило звання «Лікарня, доброзичлива до дитини» в 2016 році.

Дякуємо жителям міста та прилеглих сіл за надану благодійну допомогу відділенню.

Колектив відділення прагне додержуватись усіх сучасних принципів раціонального ведення пологів, турботливого, доброзичливого відношення до матері та дитини, підтримує грудне вигодовування, партнерські пологи, забезпечує належний санітарно – епідемічний режим, веде необхідну медичну документацію, санітарно – освітню роботу, має зв’язок з іншими підрозділами лікарні та лікувальними закладами.

Для психологічної підтримки породіллі, зменшення пологового стресу матері та дитини, за бажанням жінки на пологах може бути присутній партнер (чоловік, член родини, довірена особа). Додаткове медичне обстеження партнерів не проводиться. Не дозволяється лише присутність партнерів за наявності в них туберкульозу або проявів гострих інфекційних захворювань. Особи, присутні на пологах, переодягнені в чистий домашній одяг та змінне взуття.